| Azazell a întrebat:

Sall allhappy As vrea in viitor, dupa ce termin liceul sa plec in Statele Unite ale Americiihappy..Binteles va trebui sa primesc o bursa.Am cautat pe Internet dar nu am gasit informatii clare si concrete..Help.

2 răspunsuri:
| lextar113 a răspuns:

Poti,doar daca urmezi facultatea de studii americane de la Bucuresti

| simonamath a răspuns:

Cred ca trebuie sa intri la o facultate in Romania si sa pleci cu bursa in primul an, asta daca ai mediile destul de marisoare. De la liceu direct in SUA la bursa nu stiu daca se poate. Decat daca dai admitere la o facultate acolo si intri cu bursa. Dar cel mai simplu este sa intri la o facultate in Romania si dupa 1 semestru sau 2 sa obtii o bursa in strainatate si sa iti iei zborul happy