| dramazaptoorg a întrebat:

Salll TPU am o intrebare am la laptop procesor dual core 2.0GHz intel pentium placa video integrata ram 4 gb si har disk 500 gb. Mie mai merge fifa 2010? A m toate necesarele pentru ca pess 2011 mai merge da mai face putine figuri de la placa video dar foarte putin fifa acesta 2010 o sa-mi mearga?

2 răspunsuri:
| Savy a răspuns:

1. Varianta complicata: cauta pe google "Can you run it", intra pe primul site, cauta jocul in lista si click pe Can You run it?
2. Varianta simpla: http://systemrequirementslab.com/cyri/intr-o.aspx - selecteaza jocul din lista, click pe "Can You run it?", accepta download-ul de java, asteapta si vezi resultatul.

| DeeJayLoud a răspuns:

In primul rand pe o placa video integrata oricat de performanta ar fi nu poti juca mare lucru chiar daca ai un procesor tare sau 4 GB rami, in cazul tau si procesorul e destul de slab, dar piesa de rezistenta e placa video, in cel mi bun caz cu toate setarile pe minim ar merge sacadat si banuiesc ca nu doresti asta! de preferat pentru gaming e bun un pc! Laptopul a fost gandit pentru oameni de afaceri care nu au de gand ca in scurta lor calatorie cand sunt nevoiti sa isi poarte laptopul, sa joace jocuri care depind de placa video mai mult de 60%! sper ca te-am ajutat! Funda