| Madalin26w6w6e6e7 a întrebat:

Am 17 ani si am trecut clasa a XI-a.Sunt la un profil uman, filologie si as vrea sa dau la medicina.La uman din clasa a XI-a nu se mai invata biologie si chimie. Vreau sa-mi spuneti daca e prea devreme sa ma apuc de acum de invatat sau sa ma apuc de invatat din clasa a XII-a? Ceva sfaturi? Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este prea devreme, asa ca te poti apuca de invatat de pe acum.

| Zaygon a răspuns:

Pe lanaga cele spuse sa iti mai iei si manualul de admitere de la facultatea la care vrei sa dai sa inveti din el.

| GoldandSilver a răspuns:

Nu, nu este deloc prea devreme, in clasa a XI-a e perfect daca inveti serios pentru ca si elevii care fac biologie in aceasta clasa fac anatomie si fiziologie. Iti recomand sa inveti multe carti si manuale de anatomie si fiziologie daca vrei cu adevarat medicina. Succes! Funda?

| unknown18 a răspuns:

Cred ca poti sa te apuci de acum.Nu consider ca este prea devreme, stiu persoane care sunt la profiluri in care fac biologia si chimia in ultimii 2 ani de liceu si tot dintr-a Xl-a se apuca de invatat.Doar ca sa isi creasca sansele de intrare. Asa ca iti doresc succes.