| numesiprenume0 a întrebat:

Am cateva intrebari in ceea ce priveste profesia de asistent medical. De la cat incepe salariul pentru un asistent cu studii de postliceala si la cat poate ajunge in timp(salar net)? Ce sporuri se aplica si acumulate cat la suta din salariu pot fi? Ce diferente sunt intre studii superioare de scurta si lunga durata? Dar intre studii superioare de scurta durata si cele de lunga durata? Ofer funda!

1 răspuns:
| GirlOnline81 a răspuns:

Draga mea/dragul meu, imi pare rau sa te dezamagesc, dar intre a face scoala de asistent si a profesa este cale lunga. Cu si mai multa parere de rau iti zic ca acea cale nu poate fi parcursa daca nu ai pile si (subliniat) ceva bani ca sa ti asiguri postul.