| Thegurl a întrebat:

Am citit undeva că Liceul De Aeronautica Henri Coanda este unul slab! As vrea sa devin pilot,am nevoie de o lista cu licee de pilotaj, din toata tara.Mai am o intrebare: ce inseamna profilul de electromecanica? Multumesc, funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceul De Aeronautica Henri Coanda este singurul liceu de aeronautica din Europa, in Romania.
Electromecanica este profil de real, unde studiezi mecanica, electronica etc.
Eu iti sugerez sa te gandesti de mai multe ori ce vrei sa faci cu viitorul tau deoarece este concurenta mare + ca daca vrei avantaj trebuie sa urmezi un liceu militar(trebuie sa ai conditia fizica necesara etc.)