| AndreiCristian2000 a întrebat:

SALUT TPU!, Ce ziceti, eu vreau sa ma fac pilot, si nu sunt sigur cum sa fac sa dau la liceul de aviatie Henri Coanda profil electromecanica sau la un alt liceu cu profil filologie si sa incep cursurile de pilotaj la 16 ani? funda!@

Răspuns Câştigător
| elmo2011 a răspuns:

De la 16 ani poti face planorism. Si pe mine ma tenta ideea, facultatea de unde iti poti lua liicenta de pilot este Scoala Superioara de Aviatie Civila. Mai multe informatii gasesti le ssavc.ro. in schimb costurile de scolarizare sunt foarte mari, pentru liicenta de tip pilot comercial se invart in jurul sumei de 56.000 de euro. Mult succes in ceea ce alegi!