| Cipy23 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si vreau sa intru la Colegiul de Aeronautica Henri Coanda din Bucuresti. Mai exista alte licee de aviatie in Bucuresti? Daca vreau sa ma fac pilot pe ce subramura ar trebui sa ma duc : mate-info, mecanica sau electromecanica?
* Ce as putea iesi dupa ce termin liceul?
Multumesc anticipat! DAU FUNDA 100 %!

2 răspunsuri:
| SoundTHeWave a răspuns:

Ca sa te faci pilot nu trebuie neaparat sa mergi la un astfel de liceu, insa daca vrei pilot militar cred ca te va ajuta liceul / academia militara.

| edoppler a răspuns:

Pentru a deveni pilot de linie ai nevoie de mate, fizica si limba engleza. Poti face orice alt liceu. Cel mai bine ar fi un liceu care sa aiba bilingv lb engleza, iar ca profil, mate info sau stiinte. Pt o cariera de pilot militar, cel mai ok ar fi colegiul militar.