| vikirikimiki08 a întrebat:

Am lucrat mai de mult la inditex și acum as vrea sa mă angajez din nou, cu toate ca că am aplicat și pe site-urile lor(și au vizualizat), m-am dus și cu Cv-ul în magazine tot nu am primit nici un răspuns și a trecut mai bine de o luna sad. Aveți idee care ar putea fi cauza de nu primesc nici un răspuns? Eu știam ca poți aplica din nou chiar dacă ai mai lucrat și înainte. Mulțumesc anticipat! O seara frumoasa va doresc!

5 răspunsuri:
| kanechy a răspuns:

In perioada asta asa se intampla, este perioada concediilor si angajarile sunt plasate pe septembrie, octombrie!

| vikirikimiki08 explică (pentru kanechy):

Da, dar prima data când m-am angajat a fost în luna iulie și atunci m-au sunat imediat și acum aștept de ceva timp și nimic. M-au descurajat puțin. Și o prietena de a mea a întâmpinat aceiași problema mai bine de un ansad

| Sonia822 a răspuns:

Motive pot fi diverse, poate au cerut referinte de la superiori si n-au fost pozitive, poate n-au nevoie de angajati perioada asta. De ce nu te duci sa vb fix acolo unde ai mai lucrat?

| vikirikimiki08 explică (pentru Sonia822):

Au nevoie, sunt afișe în magazin. Am fost și unde am lucrat înainte și sunt alți manageri, mi-au spus sa las cv-ul în magazin sau sa pun pe site.

| Sonia822 a răspuns (pentru vikirikimiki08):

Afla mail-ul de la resurse umane, trimite si acolo, mai arunca o privire pe CV, si imbunatateste-l, sa atraga. Cauta sfaturi pe net despre cum sa ai un CV bine facut. Succes!