| MZc a întrebat:

A mai lucrat cineva la un Orange shop ca și consultant vânzări? Ce trebuie sa stiu despre job înainte sa ma angajez? Cum arata o zi obisnuita la acest job? As aplica, dar am dubii, caci nu prea sunt pasionata de tehnologie, telefoane, etc. Am mai aplicat la magazine de haine din mall, dar abia peste o lună expira anunțul și mai am de așteptat.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă nu te pasionează tehnologia mai bine nu. Vor fi multe întrebări ale clienților legate de detalii tehnice la care la început nu vei sti sa răspunzi. Și va fi greu sa înveți lucruri care nu te pasionează, pentru ca un consultant trebuie sa aibă răspunsuri pentru orice și experiența de munca sau din viața personală pe domeniul respectiv.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Daca nu iti place tehnologia nu stiu ce sa zic, pentru ca va trebui sa inveti o gramada de detalii tehnice ca sa poti ajuta clientii.