| morfeo a întrebat:

Am o diploma de competenta lingvistica cu nivelul B1, pe care scrie,, intr-o limba de circulatie internationala". Vreau sa stiu daca ma ajuta la angajare in UK, Birmingham, daca e utila in vreun fel

Răspuns Câştigător
| JonyBaston a răspuns:

Da, dar depinde ce cei care te angajează. Ei pot sa ceara examene recunoscute internațional in CV gen Cambridge sau TOEFL, etc. Fa o traducere legalizata dupa diploma respectiva si vezi daca o accepta sau nu. Atata timp cat stii sa vorbesti cursiv e posibil sa nici nu se uite prea insistent la ea. Ei au nevoie doar de acoperire legala, iar diploma respectiva le ofera acest lucru. Guvernul ii obliga sa angajeze doar pe cei care stiu limba, iar din punctul lor de vedere au demonstrat asta si esti bun de pus la munca. In caz ca nu esti in stare sa vorbesti cursiv, indiferent ce scrie pe diploma nu te angajează nimeni daca chiar au nevoie de capabilitățile tale lingvistice. In rest nu te crampona, si nici nu te încurca cu cei care se cramponează cu astfel de nimicuri. parerea mea cel putin happy

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. căci nu după diplomă se vor lua când te vor evalua acolo ci direct după cât de bine stăpânești limba.

| 2420 a răspuns:

La un eventual interviu de angajare o să fii pus să vorbești direct în engleză cu angajatorul, doar așa o să vadă cât ești de bun cu adevărat.