| AdyAdy1234678 a întrebat:

Salut. Am si eu o întrebare. Pompierii sunt expuși cancerului? Sau dacă nu porți echipamentul?

Răspuns Câştigător
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Ești expus în primul rând riscului de a fi ars sau intoxicat cu fum. Apoi indiferent că porți sau nu echipament este posibil ca în timp ce încerci să stingi incendiul să aibă loc o explozie și să cadă peste tine diferite materiale, rămânând astfel blocat sub dărâmături și să arzi de viu.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca sunt expusi, ca orice alt om, la toate bolile.
Dar ei poti face boli grave de plamani, din cauza inhalarii fumului.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salut! big grin Toți sunt expuși. sad Sănătate! happy