| DjYonutz a întrebat:

As vre sa va intreb cv am 15 ani sunt din galati si recent m-a lovit un gand si vreau sa aflu si parerile voastre! As vre sa ma apuc de comedie si vreau niste idei de scoli pentru comedie sau cv cursuri idei am pentru comedii! Va multumesc

Răspuns Câştigător
| freakazoid a răspuns:

In UK si USA stiu ca exista scoli de comedie (de exemplu Cambridge-ul are "Footlights" un club special de actorie indiferent de facultatea pe care o frecventezi), dar aici inca nu am auzit de asa ceva, deci cea mai buna idee pe care pot sa ti-o zic, e sa te apuci de scris, si te prezinti pe la diverse cluburi de stand-up cu materialul tau. Ca sa te poti inspira uita-te la cati mai multi artisti, in special din UK si SUA unde industria e in floare.

2 răspunsuri:
| DjYonutz explică (pentru freakazoid):

Da eu mereu ma uit la Doru Octavian Dumitru la Axinte, La Garcea si cei care imi plac Trasnitii din nato adica eu a camera video destul de buna cumparata anul asta as avea cu e sa fac un fil cu comedy

| freakazoid a răspuns (pentru DjYonutz):

Nimic din ce ai enumerat tu nu mi se pare amuzant, dar nu trebuie sa te deznaduiesti, sunt doar gusturile mele, prefer glumele mai lucrate. Tu fa ce crezi tu ca e amuzant, o sa ai targetul tau si poate o sa ai succes. Multa bafta!winking