| AnonimXnX a întrebat:

Salut, as vrea sa ma angajez la Ford Craiova, dar nu stiu cum e, unii zic ca e usor unii ca e greu si te da afara daca nu faci repede ce trebuie, pentru cei care ati lucrat imi puteti da detalii?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Lasa gurile si urmeaza-ti scopul tau in viata.
Pregateste un Curriculum Vitae si o scrisoare de intentie, apoi mergi personal la birouri si iti depui CV-ul poate ca si cu o cerere care ti-o vor da ei de completat. Apoi asteapta pana sa te cheme la interviu, angajare. Depunde si la alte firme de acest gen, daca tot te atrag masinilie, din 10 CV-uri depuse, unul trebuie sa te ia la lucru.

Am avut un prieten care a lucrat multi ani la Skoda, dar in partea de birouri la partea de leasinguri si reparatii nu stiu exact, castiga foarte bine pe vremea respectiva si greu lui nu i se parea, caci ii placea ceea ce face. Daca vrei la mecanica, orice inceput este greu, dar daca iti place meseria, nu te mai uita la greutatea problemei.

Succes!

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Depinde de tine si de sectia pe care prinzi. Daca nimeresti la banda unde poti incurca multe alte persoane ca te misti lent e clar ca dupa 3/6 luni te zboara.

| danbnz a răspuns:

Angajeaza-te si o sa afli!

| Alexuţ02 a răspuns:

Depinde mult unde, în general nu e vorba că e greu, ci faptul că e stresant te doboară, înnebunești psihic după o perioadă, știu de la o cunoștință... Mă rog, depinde și de la om la om

Răspuns utilizator avertizat
| Osneros a răspuns:

Poate ar fi util să spui și numele postului.