| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce se ocupa si cat castiga in primii ani de munca un inginer silvic?

1 răspuns:
| Silkin_Ana_1995 a răspuns:

Silivicultor / inginer de ocol silvic: Silvicultorul administreaza padurea sau o parte din padurea încredintata acestuia dintr-o anumita zona geografica. O zona întinsa de paduri poarta denumirea de regiune forestiera iar administratorul acestei zone este numit director de ocol silvic. Regiunea forestiera include mai multe sectoare forestiere. Cistiga:http://www.ziare.com/......se-1043461 (poate vei gasi)