| Vali215 a întrebat:

Cum este sa lucrezi ca si operator calculator? Ce ai de făcut? Cam ce salariu ai? Estr greu?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este cea mai de jos pozitie intr-o firma, un fel de "data entry" similara cu cea de "dactilografa", cum erau cele care bateau la masina, acum 30-40 de ani, cand nu existau computere.
Salariul este minim pe economie, fiindca este o pozitie nesemnificativa, unde doar scrii la computer, introduci date.

| sierra1 a răspuns:

Mai mult ca probabil e vorba de introducere date. salariu mic spre minim, e greu că te dor mâinile in draci!

| Frank51 a răspuns:

Salariul minim primele 3 luni dupa care creste mai incet decat merge un melc dupa frunze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun din experienta de lucru la notariat si iti spun ca te dor ochii, mainile si salariul e mic. Doar bagi date pe calculator in Word sau mai stiu eu ce program din pachetul MS Office. Nu esti programator ci faci o meserie pe care o poate face oricine are vreo 10 clase si a facut ceva informatica la scoala. Un salariu minim pe economie si acolo ramai cativa ani pana iti faci experienta. Daca poti si iti place invata programare.