| ReTrO0026 a întrebat:

Daca fac liceul la profilul filologie, am sanse sa intru la Academia Militara/Politie? Sau trebuie sa ma transfer la alt profil?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Normal ca poti. Nu te intreaba nimeni de la ce profil ai venit si chiar filologia te pregateste mai bine pentru politie.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ba chiar ești mai câștigat pentru ca la Academia de Poliție se da examen la limba romana (gramatica), limba engleza, istorie și astea le faci mult mai avansate la filologie.

| andreeahello a răspuns:

Ai ales bine profilul

| ReTrO0026 explică (pentru andreeahello):

Multumesc

| ReTrO0026 explică (pentru Bondarel99):

Multumesc de raspuns