| xJully a întrebat:

Daca dau la Liceul Militar [ si intru ] am mai multe sanse la Academia de Politie, decat daca as da la un liceu normal, sectia filologie?

Subliniez : Academia de POLITIE!

Răspuns Câştigător
| Zoet a răspuns:

Bună!
Dacă dai la Liceul Militar, ai şanse mai mari -faţă de cel care dă la filologie- să intri la Academia de Poliţie. Într-un fel ai locul asigurat. Şi cel de la filologie poate intra, dar mai greu şi cu siguranţă nu are atât de multă experienţă ca cel de la Liceul Militar. Baftă!