| Anonim420420 a întrebat:

Daca fac scoala de pompieri de la Boldesti voi primi la sfarsit o diploma ca sunt pompier/am absolvit? As putea folosi acea diploma pentru a ma angaja ca pompier in alta tara? Dau funda

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acest lucru il aflii numai de la scoala unde termini cursurile, ei trebuie sa i ti spuna daca diploma este recunoscută international, dar de obicei diplomele emise in Romania sunt valabile peste tot, deoarece sunte m si noi in UE.

| Bestview a răspuns:

Nu, trebuie alta diploma in afata