| Alexuu0421 a întrebat:

Salut,dacă termin un liceu Economic, as putea continua pe Navigație și transport Maritim?
Sau Jandarmerie?
Dau Fundahappy

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti candida la oricare, daca indeplinesti conditiile cerute, importanta este diploma de bacalaureat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am terminat sectia umanista si am dat la Academia trupelor de Uscat unde se cere si matematica. Am invatat singur matematica de real si am dat examen, si am reusit. "Daca vrei, poti! Adidasi Torsion" era o reclama prin anii '90.

| Violleta2022 a răspuns:

In principiu da, daca dai la o Academie militara, Navala sau de Politie.
Era mai usor daca faceai un liceu de marina sau liceu militar, ca sa dai direct la o academie (militara, navala sau de politie).