| TheRapperOfficial a întrebat:

Salut, din cate am inteles is 5.000 de posturi la MAPN pentru politisti militari cum sa fac sa depun o cerere pentru recrutare? Pe siteul celor de la MAPN nu au politisti militari de selectat pentru recrutat dar vad SOLDAT/GRADAT PROFESIONIST este acelasi lucru?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Angajarea este ca SGP si dupa aceea se face repartizarea la diferite arme, in functie de nevoile armatei, calitatile si preferintele tale.

2 răspunsuri:
| Ciprian09 a răspuns:

Cererile de depun la unitățile militare, mergi la unitatea apropiata tie sau cea pe care o vrei, depui o cerere apoi continui selecția!

| Ciprian09 a răspuns:

Sgp ul nu este același lucru cu PM. Politie militara este o arma, sgp ul este statutul, unde maxim cs și grad este caporal cl.1. Salutari și noroc