| anonim_4396 a întrebat:

Salut,dupa o facultate in domeniu economic ce meserii poti avea in afara de:contabil, economist?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Tu poti face contabilitate pe langa un alt contabil care are actele pentru a presta acesta activitate
de exemplu la o firma de contabilitate

eu am avut o iubita care la vasta de 18 ani tinea ea personal contabilitatea la 20 de firme
pentru ca mama ei era expert contabil si o punea pe fata ei sa faca si ea 20 de firme
iar mama ei cred ca tinea contabilitatea la vreo 100 de firme

daca ea a crescut in familie de contabili
si tatal ei era tot contabil
si in casa in care ea traia avea dosare de când s-a nascut până la tavan
si in casa ei veneau toti clientii de când era mica
si mama ei facea contabilitate cu ea pe genunchi
si asa a crescut printre clienti si dosare

| ruddy a răspuns:

Poti lucra la HR, pe pozitii de conducere, poti lucra ca Buyer la firme.Te poti invartii in mai multe directi, ideea ii sa te duca capu, multi cer doar studii superioare nu neaparat si in domeniu.