| Andrei_Philip_1998 a întrebat:

Salut grup o fata sa imi dea niste sfaturi de viata. Astept mesaj

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La varsta ta, parintii sunt cei mai potriviti sa-ti dea asemenea sfaturi. Dar cum generatia de azi nu accepta sfaturile parintilor, din diferite motive ciudate, iau de bune sfaturile (culmea) tot de la cei care sunt la fel de imaturi ca ei. Si apoi se intreaba de ce le merge totul pe dos.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce crezi tu ca fetele ar putea sa-ti dea tie sfaturi de viata? Crezi ca ele au trecut prin viata mai rapid ca tine ori ca sunt mai experimentate la cativa ani mai mult sau mai putin ca tine?

Daca vrei sfaturi de viata reale, sanatoase si ajutatoare apai intreba-ti bunicii, parintii si oamenii trecuti de 50 de ani, care au experienta de viata cu carul si sunt capabili sa-ti ofere ajutor!

| sierra1 a răspuns:

Aici ne mințeai cerând alte sfaturi:

https://www.tpu.ro/......ari-ps-nu/

| Lioana a răspuns:

1. Plateste-ti datoriile si nu mai face altele!
2. Fii mai coerent! Vorbeste despre tine si despre problemele tale.
3. Nu cere sfaturi de la fete ci de la oameni cu experiență.

| Sophieka a răspuns:

Sau cauta un terapeut sau un life coach pentru dezvoltarea ta personala...

| iulia0514 a răspuns:

Ce sfaturi de viata putem noi fetele să-ți dam? Poate putem sa te sfătuim sa mergi la lucru sau mai degrabă la școală ca vezi tu fără carte nu faci nimic în ziua de azi și după felul în care te exprimii ai în jur de 15-16 ani! Îți poți găsi de lucru în week-end pentru a mai scăpa de datori!

| Alina0124 a răspuns:

Viața e scurtă, nu trăi cu regrete, să treacă anii și să spui.ce păcat ca n-am făcut aia. Muncește pentru tine, când vezi că devine greu înseamnă că ești pe drumul cel bun. Pune-ți sănătatea mai presus de orice. Nu uita să-i fii recunoscător lui Dumnezeu.