| cata9876 a întrebat:

Salut, la ce companie de livrare mancare ma pot angaja daca am aproape 17 ani gen tazz/glovo etc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limita de varsta este de 16 ani la cele de mai sus mentionate, probabil la toate. Nu stiu totusi daca iti permit sa lucrezi full-time. Conform legii(din cate stiu eu) intre 16-18 ani poti lucra doar part-time dar avand in vedere natura "job-ului" poate exista vreo exceptie. In "Termeni si conditii" ei spun ca tu alegi daca lucrezi full-time sau part -time. Alegeti o firma, completeaza un formular si daca nu iti comunica nimic in legatura cu acest lucru este strict alegerea ta.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista "aproape 17" pana in ziua cand implinesti varsta, deci azi, acum ai doar 16 ani!

Trebuie sa te interesezi local, in orasul tau, atat la tazz cat si la glovo daca accepat minori de 16 ani!

| Sophieka a răspuns:

Trimite-le mail-uri / mesaje si vezi happy