| anonim_4396 a întrebat:

la facultatea de psihologie sunt mai multe fete ori numai fete sau ca in orice grupa si fete si baieti? mii interesant.plzz,funda,pup

2 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Sunt și fete și băieți.
În cazul facultății mele, în grupă sunt 60 de studenți, dintre care doar 6 sunt băieți. Oricum, în majoritatea cazurilor la această specializare sunt mai multe femei.
Numai bine!

| StartingANewLife a răspuns:

La orice facultate, grupele sunt mixte. nu stiu sa existe in Romania vreo facultate care sa separe baietii de fete.
studentii sunt impartiti in mai multe grupe (in ordine alfabetica) pentru ca este posibil ca la o specializare (in cazul tau, psihologie) sa fie un numar foarte mare de studenti. imagineaza-ti cum ar fi sa intre intr-o sala 150 de persoane odata. din aceasta cauza apar grupele, dar vor fi si fete si baieti.