| FlorinDarka a întrebat:

Mă întrebam ce carieră ar trebui sa urmez pentru a deveni deputat sau senator.Va mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Nu iti trebuie scoala multa. Daca poti numara bani multi si ai idee cum sa dai copy-paste ai viitorul asiguratwinking

Lasand ironia la o parte, in primul rand ai nevoie sa intri intr-un partid. Ideal ar fi sa intri in partidul cu care rezonezi la nivel de filosofie, nu in cel care e la putere, dar ma rog. Ma gandesc ca te-ar ajuta o scoala de stiinte politice, comunicare, drept, psihologie sau istorie.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa te inscrii intr-un partid.Si sa ai relatii.

| Liviu a răspuns:

Simplu cumetre, ca sa fii in partid trebuie sa fi un om cu influenta, om care sa faca doar pentru el lucruri, in un cuvant, egoist.De asta in partid avem oameni de 80 de ani de care nu are loc tineretu.De asta oameni nu doresc sa iasa la pensie acolo, si de asta au burti de parca stau sa nasca.(mama prostilor e mereu gravida) Ce sa facem, asta e o tara intreaga munceasca sa tina in tron pe 300 de oameni cu salarii care trebuiesc sa isi faca imprumuturi sa faca vile, etc sa bage mana in fonduri sa isi cumpere masini scumpe, pe numele la neamuri laughing) e greu daca ajungi pe acolo nu ma uita laughing) big grin

| Sellak a răspuns:

Inca unu care vrea sa ne fure. Nu-i spune-ti ba. Nu mai avem nevoie de altii laughing.