| Soyyyyy a întrebat:

Nu știu la ce facultate să dau.
Sunt pe filologie și nu îmi plac limbile străine, psihologia, geografia, isotria, la drept si litere nici nu mă gândesc sa dau și nu suport matematica sau tot ce tine de ea. Nici nu vreau sa ajung cadru didactic.
Și as vrea la o facultate mai lejeră așa.
Ceva recomandări?

Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Incearca relatii publice si comunicare,e buna dupa parerea mea si poti sa faci multeca ex recrutor, fuctionar bancar, secretara, inveti un pic de engleza cred ca este posibil cu un pic de interes, in facultare se face engleza si este usoara.

7 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Nu iti place nimic, nu vrei nimic, vrei o facultate de oricare, dar care sa fie mai lejera. Recomandari? Sa nu faci nici o facultate. Chiar daca nu iti place nimic, esti totusi la filologie si ar trebui sa intelegi notiunea de "facultativ". Adica "optional". Adica, nu e obligatorie! De ce sa mai faci o facultate daca nu e intr-un domeniu care iti place?

| hellen18 a răspuns:

Ase

| Adry05 a răspuns:

Stiinte politice, relatii publice, jurnalism, sport

| Soyyyyy explică (pentru Iote):

Mă obliga mama sa fac facultate rolling on the floor

| Dandinelle a răspuns:

Iti recomand sa faci un test de cariera http://tests.dreamfoundation.eu/career-test/page1?locale=ro
e nevoie doar sa pui o adresa de email la sfarsit, poti pune orice atata timp cat este formatul unui email. rezultatele sunt destul de organizate.

| Raducons a răspuns (pentru Soyyyyy):

Mama ta iti vea binele du te la scoala o sa ii multumesti asa mi-a zis si mie mama si a avut dreptate

| Iote a răspuns (pentru Soyyyyy):

Are mama ta bani de aruncat pe fereastra! Cine sa te creada? Daca mi-i da mie, mai mult foloseste.