| Robitzuu20 a întrebat:

Salut, poti fi livrator cu bicicleta de la 16 ani? Daca da, la ce firma?

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Salut, nu poti sa fii. Varsta minima e 18 ani.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cinstit: la anii tăi, in condițiile date, foaarte puțin probabil să te "ia" vreo firmă

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cu acordul parintilor parca poti sa te angajezi la FoodPanda de exemplu, asa scria pe site-ul lor.

| anonimg a răspuns:

Poti sa lucrezi de la 16 ani, dar maxim 4 ore/zi.
La ce firma? La orice firma care are nevoie de ajutorul tau.

| Mirel4412 a răspuns:

Glovo sigur poti, citeste regulamentul fiecarui angajator si vezi.

| SynapseNinja a răspuns:

Conform legislației, între 15 sau 16 ani și 18 ani poți lucra doar cu acordul părinților tăi, fără acest acord nu poți lucra din punct de vedere legal. După ce ai împlinit 18 ani poți lucra fără niciun acord al cuiva. Cât ești minor poți lucra doar part-time, maxim 4-5 ore/zi. Caută și tu pe net firme care recrutează așa ceva, de exemplu interesează-te la foodpanda sau la glovo, ei angajează parcă.