| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa imi spuneți cum decurge si cat timp durează facultatea de medicina in Viena (Austria)?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt niste preturi chiar decente, foarte decente avand in vedere cat e minimul pe economie in Austria.

Si de unde stii ca nu stie engleza? Poate stie germana chiar.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai bani de Viena? Capitala asta este mai scumpa pentru austrieci decat Berlinul pentru germani.
Uite o lista cu preturile, in engleza. Apoi daca nu stii engleza cum supravietuiesti in Viena?!

www.numbeo.com/cost-of-living/in/Vienna?displayCurrency=RON

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ar trebui sa te intereseze daca am bani sau nu si daca stiu sau nu engleza plus ca ce link mi.ai dat tu nu are nicio legătură cu ce am intrebat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce ai intrebat tu este ca si cum as intreba eu daca sa ma inscriu la o comanda pentru un Rolls Royce fara sa ma gandesc daca am si bani pentru el si intretinerea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Exact!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

1. Da, am bani pentru Viena deoarece toata familia mea e acolo.
2.Stiu si engleza si germana.
Multumit?