| HiperSoul a întrebat:

Sunt din apropierea Chisinaului. Trebuie sa ma duc undeva dupa calsa a 9-a si nu stiu incotro. Va rog mult sfatuiti-ma ce e mai bine liceu sau colegiu. Inca nu stiu ce vreau sa devin. Posibil medic. Dar poti dupa Colegiul national de comert al asem sa te duci la universitatea de medicina?

2 răspunsuri:
| ladydaianne a răspuns:

Poți, da' cam greu. Medicina nu e de ici colo, îți trebuie multă muncă și pregătire în acest domeniu. Dacă ești decisă să urmezi această carieră eu îți recomand un profil de chimie-biologie/științe ale naturii.

| Rawr22 a răspuns:

Colegiul Economic " Virgil Madgearu " Ploiesti, are si camin.