| tigrul2 a întrebat:

Sunt la liceu si vreau sa dau la geografie sa devin geograf dar in nimicul asta de tara nu o sa am un salariu mare niciodata. In America este foarte bine platit. Intrebarea mea este, cum pot obtine o viza permanenta pentru a sta in America pemanent? Daca un angajator face o petitie si primesti viza temporara de lucru, as putea sa fac o cerere sau cum se numeste pentru a fi permanenta sederea in America? Nu vreau sa ma mai intorc si vreau sa ma stabilesc acolo

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din angajare în angajare, după un anumit număr de ani poți cere cetățenie.

| Dandinelle a răspuns:

Poti chiar si sa studiezi acolo prin programe gen Erasmus pentru un an in timpul facultatii si sa vezi cam cum e treaba inainte sa-ti faci planuri de viata acolo. Nu e asa roz in America mai ales din cauza ca nu ai permis de sedere permanenta.