| SergiuNico a întrebat:

As vrea daca se poate sa ma interesez de viza pentru America.
-ce fel de viza am nevoie pentru a merge sa lucrez acolo?
-dar daca vreau sa ma stabilesc acolo? (merg de aici, imi gasesc un apartament si un loc de munca acolo..si ma stabilesc acolo..de care viza am nevoie? ) thinking
Vreau sa stiu totul despre chestia asta, despre viza temporara, despre viza "permanenta" (daca exista), despre cetatenie (daca vreau sa ma stabilesc acolo..as avea nevoie si de asta.).vreau sa stiu tot happy Daca are cineva un site legat de chestii din astea, sau mai bine. experienta sau cunostinte sa imi lase un raspuns aici.ii dau si 10 de medalii laughing

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Http://www.ustraveldocs.com/md_ro/md-gen-faq.asp; oricum trebuie sa-ti faca cineva chemare sa te duci,sa muncesti, iti trebuie contract de munca cu firma americana, viza permanenta, greu, greu si cu rezidentiatul acolo.