| juannn a întrebat:

Salut, anul acesta de craciun si de revelion vreau sa plec sa vizites Australia si noua zeelanda. As vrea sa stiu ca atuci cind o sa fiu in Australia sau noua zeelanda cu viza de vizitator si daca atunci imi gasesc un post de munca as putea sa pot sa capat o viza de lucru si de locuit pe teritoriul australiei sau noii zeelazi sau este nevoie sa ma intorc inapoi in tara si sa dau o cerere pentru viza de lucru? la momentu actual vreau sa plec dor sa vizitez aceste 2 tari si nu vreau sa cheltui bani pe vize de lucru finca n-am de gind sa raman acolo sa lucrez, dar tot o data ma gindesc ca daca o sa-mi paca o tara din cele 2 as putea sa ramin acolo. as dori sa stiu daca e posibil?

1 răspuns:
| adytzza77 a răspuns:

Si eu vreau sa plec anul acesta in Australia e o destinatie de vis dar in legatura cu viza de lucru ar putea sa tio dea si de acolo nu stiu sigur suna si tu la ambasada.