| userrTpu a întrebat:

Sunt un baiat din mediul rural, anul asta am terminat liceul am reusit sa iau bacul cu o nota nu prea mare 6.85. Nu m-am inscris la facultate pentru ca deocamdata nu am posibilitati. Acum sunt inscris la scoala de soferi (am luat sala), si dupa asta am doua variante mai principale cu viata mea. Sa-mi caut ceva de munca in Romania pe baza la ce o sa am adica o diploma pe care scrie //tehnician in activitati de comerti//, bacul si permisul sau a doua varianta ar fi ca sora mea e stabilita in strainatate de 7 ani si imi spune ca ar putea sa-mi gaseasca un loc de munca acolo (ea lucreaza intr-un restaurant) doar ca in strainatate lucrurile numai sunt sigure ca inainte plus de asta cei ce te angajeaza sunt pretentiosi. Voi ce ati face in locul meu? As vrea raspunsuri serioase daca se poate. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Trebuie sa analizezi unde crezi ca ai avea mai multe oportunitati si sanse de a duce un trai bun. Aceasta e decizia ta, gandeste-te si cum te vei descurca cu limba, programul, si societatea.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi la sora ta.

| userrTpu explică:

Scuze pentru greselile gramaticale!