| Shad0w a întrebat:

Abia am aterizat si eu pe acest taram cu oameni dornici sa ajute intr-un fel sau altul(sper) happy. In primul rand sunt nou si vreau sa i`mi cer scuze daca nu am postat unde trebuie, dar avand in vedere intrebarea mea care este despre cam ce as vreau sa fac in viata, cred ca am postat bine la Cariera.2:Sunt anul` 4 la scoala de arte si meserii (SAM-am prins ultimu` an, pana sa se desfiinteze aceste profesii/scoli, ghinion pe mine) profil Industria alimentara, si urasc acest profil. Tin sa mai precizez ca fac 13 clase(si acum sunt la zi), si i`mi place foarte mult informatica, engleza japoneza, si as vrea ca pe viitor daca ajung la facultate sa fac ceva legat de informatica sau am mai auzit eu automatica, dar cred ca e foarte greu la politehnica(din cate am auzit)si nu cred ca este de mine.Eu sunt undeva la nivel mediu nici prea,, dumb" dar nici prea,, genius"da oricum peste nivelu` clasei mele sunt cu mult.Si as vrea sa aflu mai multe, adica daca au fost si altii in aceeasi situatie ca mine si acum au ajuns acolo si e totul ok, sau alte sugestii care sa i`mi mai ridice moralul pentru ca in momentu` de fata sunt la pamant.Adica vad si aud atatia prieteni care sunt la mate-info si o duc destul de bine, invata mult in afara faptului ca se mai plange cate unu de matematica ca este prea grea, totul e foarte ok la ei in comparatie cu mine unde profesorul aproape ca pune note pe ochi frumosi si mai stiu eu ce.Si ma ingrijoreaza faptul ca nu sunt sigur daca pot sa iau BAC`u, la nivelu` la care sunt acum.Multumesc,si orice raspuns /help e binevenit!^^

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Stai linistit cu "nu este de mine". Ai internet, ai cap pe umeri, nu esti retard (cel putin nu pari, lol). Nimic nu te opreste, in afara de mentalitatea aia romaneasca de doi bani ca scoala te face om. Ia si invata singurel programare/design/ce vrei, gaseste-ti proiecte la care sa lucrezi, fa bani, invata mai mult, fa bani mai multi, etc. Se poate si fara diplome, crede-ma!

1 răspuns:
| iEmonel a răspuns:

Matematica la poli nu e asa grea cum se zice, dar "informatica"... si aia care sunt pasionati de asa ceva si am facut liceu mate-info au probleme.
Eu zic sa te axezi pe altceva sau sa mergi la Vest la calculatoare.