| TellMeAName a întrebat:

Am 15 ani si sunt la Colegiul National "Spiru Haret" din Tg-Jiu pe profilul Stiinte Sociale.
Tocmai am trecut in clasa a X-a si am nevoie de cateva propuneri de facultati. Poate o sa vi se para ca e prea devreme sa ma gandesc ce facultate sa aleg dar mai bine mai devreme decat prea tarziu.
Parintii sunt cei care mi-au recomandat sa profesez ca politist dar nu prea stiu daca este o idee asa buna tocmai deoarece nu stiu cum va fi.Nu am nicio pasiune, astfel as fi putut alege usor.Imi place mult sa invat si sa vorbesc limbi straine.Momentan stiu doar Engleza foarte bine si vreau sa invat si Germana.
Nu-mi place Chimia,Fizica,Matematica dar stiu cate ceva din fiecare,iar Istoria nu e chiar cea mai iubita materie.
Imi place foarte mult sportul dar nu indragesc jocurile de echipa.
Cat mai bine ar fi daca mi-ati putea da mai multe variante bine cautate in zilele noastre si pe viitor.
Am experienta si in domeniul IT dar nu si in limbaje de codare,HTML etc.

Daca vreti sa stiti mai multe detalii, intrebati mai jos.

Multumesc!

1 răspuns:
| Irinamujoperufe a răspuns:

E draguta si meseria pe care ti-au recomandat-o parintii...tot timpul mi-a placut acea uniforma. eu am terminat filologia si sunt din motru, in prezent sunt la jurnalism anul 3, unde lucrez la ziar, iar din octombrie voi face practica la tv. cred ca ai putea sa mergi pe limbi moderne, am o prietena si ea stia franceza iar in prezent stapaneste si germana foarte bine a invatat-o in timpul facultatii]. tin sa mentionez ca nu se face deloc mate, cgimie, fizica etc. nici la jurnalism nici la limbi