| wasdcfbjnm a întrebat:

am o intrebare am 13 ani si vreau sa ma inscriu la fotbal in botosani liceu cu program sportiv si vreau sa ma interesez daca pot sa ajung fotbalist ceva o cariera o echipa din romaniea dau funda

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Deci, tu te duci la Liceul Sportiv, il urmezi, si dai tot ce-i mai bun din tine. Esti mereu punctual, nu intarzii la antrenamente (poti fi chiar primul care ajunge si ultimul care pleaca), asculti mereu indicatiile profesorului / antrenorului / capitanului fara nici macar o obiectie.

Ca sa ajungi fotbalist profesionist trebuie sa fii bun. De altfel, exista scouteri ale echipelor din toata Romania si nu numai (Europa, lume chiar) care merg din scoli in scoli la antrenamente si ii observa pe cei mai talentati si cu potential o buna bucata de timp.

Pe scurt, cu multa daruire, antrenament si mai ales perseverenta ajungi ceea ce iti doresti. Daca esti si talentat e un bonus de care poti profita.