| Dariuus2003 a întrebat:

am o problema... ma gandesc dintre aceste doua meserii : jandarm si lautar care este mai buna? Stiu ca sunt doua meserii foarte diferite dar daca ajungi un lautar bun poti sa traiesti bine? Lautaria este o meserie stabila?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai talent si studii muzicale adecvate, atunci poti deveni lautar de succes, cu formatie proprie (vezi si manelistii cunoscuti).
Ca jandarm vei avea o cariera in functie de pilele pe care le vei avea.
Poti fi si jandarm, iar in timpul liber sa fii muzicant, iar mai tarziu sa fii lautar la evenimentele ofiterilor si altor persoane suspuse. happy

Totul depinde cum te stii descurca in viata...winking

1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Lautaria e pentru cine are talentwinking