| alina996 a întrebat:

Cam cat castiga un absolvent al facultatii de arhitectura? Dar un arhitect cu experienta? Va rog nu imi scrieti salariile de pe internet, ci din experienta voastra sau a altora pe care ii cunoasteti!

1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Im..depinde. E mancatorie si intre ei. Majoritatea isi fac firma, participa la licitatii si depinde ce contracte prind. Daca prinzi 5 contracte pe an cu statul, te faci OM happy Dar nu le prinde oricine. Multi merg spre design interior, si lucreaza pe putin. Daca ai relatii in domeniu, iti poate merge bine. Veniturile variaza, de la nimic, pana la foarte mult, depinde cat de buna esti, cat esti dispusa sa inveti si sa acumulezi, dar si alti factori