| AnonimDedicat a întrebat:

Salut TPU, daca am terminat liceul pe profil UMAN ma pot inscrie la facultatea de informatica, de exemplu la cea din Iasi? Pe site la ei spune asa:

"Media de admitere va fi calculată astfel:

50% – nota obținută la testul scris
25% – cea mai mare dintre următoarele note
nota de la Informatică sau Matematică (la alegere) obținută la bacalaureat
nota la testul scris
25% – media examenului de bacalaureat"

Pai eu daca nu am dat bacul la matematica sau informatica nu ma mai pot inscrie la facultatea asta sau cum? Aveti si linkul aici: https://admitere.uaic.ro/......centa-nou/

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E mai mult decât clar:
- n-ai medie la info/mate, DAI și ți se ia in calcul, nota la testul scris

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Păi nu.

| Celestina003 a răspuns:

...dacă treci admiterea, da.