| MrMouse44 a întrebat:

Salut,TPU!
Dacă sunt pe Industrie textilă și pielărie, am șanse la medicină?
Ce trebuie să fac pentru a intra la o facultate de medicina?
Care domeniu al medicinii este cel mai ușor?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Medicina generala si farmacie sunt mai usoare, dar la absolut toate ramurile din medicina, necesita chimie foarte multa.

| Samariteanul a răspuns:

Ai sanse la medicina, daca inveti pentru admitere.Ca sa intri la o facultate de medicina trebuie sa ai bacul si sa sa dai admiterea.Cred ca cel in care lucrezi la farmacie e mai usor(decat sa faci orepatii sau mai stiu eu ce.)