| Teodor_Gabriel_1999 a întrebat:

îmi puteți recomanda câteva locuri de munca unde pot lucra ca salaor deoarece am vârsta de 16 ani și dacă aveți idee unde pot munci?

6 răspunsuri:
| Anonim1447799 a răspuns:

Buna, pai la noi in zona se poate muncii ca ospătar la nunți, poți încerca acolo

| RoCkKiD a răspuns:

Mergi pe orice santier de constructii din oras sau la restaurante care organizeaza nunti. In constructii se castiga mai bine dar e mai rupere.

| Plato a răspuns (pentru RoCkKiD):

Nu are voie in constructii

| Plato a răspuns:

Poti presta, dpdv legal, doar munci usoare/medii.
De exemplu ospătar, vânzător etc.

Nu ai voie sa lucrezi in munci grele, adica nu in fabrica, nu pe santier etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe un șantier la negru.

| mngzx a răspuns:

Lucrator la rebu