| anonim_4396 a întrebat:

La fiecare facultate exista o taxa de scolarizare.Sunt nevoit sa platesc aceasta indiferent de ce domeniu am sau de ce frecventa(de zi sau redusa)?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Taxa de studii se plateste doar de catre studentii care nu reusesc pe loc bugetat, cei de pe loc bugetat nu o platesc. Sigur ca, dupa primul semestru, se poate schimba situatia, respectiv cei la taxa pot ajunge pe loc bugetat, in locul celor de la buget, daca obtin rezultate mai bune decat acestia.

| ChawChaw a răspuns:

Daca nu intrii la buget platesti, daca intrii e gratuit