| silviu666 a întrebat:

poate sa imi explice si mie cum se fac exercitiile astea? 435y cu bara deasupra divizibil cu 6

Răspuns Câştigător
| VanillaBl a răspuns:

Intreaba-ti profesorul de matematica! El e singurul care iti poate explica cel mai bine si sunt sigura ca va aprecia ca iti dai interesul. daca iti este rusine si vrei sa demonstrezi ca stii matematica la scoala fa o ora de meditatie cu un profesor. Costa 20 lei/ora.

2 răspunsuri:
| Claudiu44 a răspuns:

Il inlocuiesti pe y cu un numar divizibil cu 6 funda?

| Dalma_6361 a răspuns:

Nr trebuie sa fie divizibil cu 6 deci 4+3+5+y trebuie sa fie multiplu de 6 deci y=0, 6