| anonim_4396 a întrebat:

Se poate intra la Politehnica daca esti pe profil de Stiinte ale naturii? Din cate stiu eu, daca esti pe profil real poti sa dai la politehnica.Sincer,nu as vrea sa merg pe medicina deoarece am foarte multe motive happy.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate intra, daca ai diploma de bacalaureat si reusesti la admitere.

| F3d0x a răspuns:

Tin sa mentionez ca nu sunt prea interesat de partea de programare, mai exact as vrea sa merg pe inginerie nu sa invat o tona de limbaje de programare etc.

| Elieee a răspuns:

Poți să dai la orice facultate vrei după liceu. Poți să dai, de exemplu, la mate info chiar dacă tu ai fost la un profil uman. Bine, asta necesită multă muncă individuală. Și da, politehnica este o alegere foarte bună. Termini mult mai repede și e foarte bine văzută. Succes!