| Username55 a întrebat:

Vreau sa merg la Facultatea de Inginierie Electrica din Bucuresti. Ma descurc cu matematica, dar nu am prea multe cunostinte de fizica. Vreau ca pana la inceputul anului universitar sa invat si sa lucrez cat mai mult.

Credeti ca voi putea sa ma descurc astfel sau ar fi foarte dificil sa reusesc?

1 răspuns:
| Anon31241212 a răspuns:

O sa poti sa te descurci, dar trebuie sa recuperezi din urma. Daca iti place domeniul asta si esti sigur ca asta vrei, o sa te descurci. Fizica nu e atata de grea pe cat pare. Totusi ar trebui sa mai citesti putin pe la fizica, ca sa nu ai foarte mult de revizuit. Mult succes!