| CristiMC a întrebat:

Vin cu o intrebare despre admitere subofiteri la pompieri la scoala Pavel Zaganescu-boldesti Si ROG DOAR PE CEI IN DOMENIU SA-MI RASPUNDA SAU CEI CARE STIU CONCRET DESPRE SUBIECT.

Am absolvit bacalaureatul si am si pregatiri in meseria de electrician mai exact TEHNICIAN IN INSTALATII ELECTRICE

M-am hotarat clar sa ma duc sa fac 2 ani scoala aceea de pregatiri etc Si sa ies ca subofiter. Intrebarile sunt urmatoarele:.

-pot creste in grad de la subofiter la ofiter, sau raman doar subofiter.

-cat am salariu dupa 2 ani de pregatiri acolo si sa zicem ca m-am descurcat destul de bine in acesti 2 ani.

Elucidati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| CulturismsiFitness a răspuns:

Sunt anumiți pași care trebuie intruniti atunci cand vrei sa devii ofițer. Dar ca sa sari de la Subofițeri la ofițeri trebuie sa ai parte de mare noroc sau sa faci ceva acțiune care îți aduce promovarea. Cât despre salariu asta nu te pot lămuri deoarece depinde de departamentul unde ajungi.