| Adriansmecher123456 a întrebat:

Salut, vreau sa dau la jandarmerie dar mi-e frica la lista medicală am un ochi foarte bun si unul care este miop ca sa zic asa. Am undeva la un +4 la un ochi dar daca am ochelari sau eu stiu ma poate ajuta sau am o sansa cat de cat sa intru?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai +4 nu se poate, conditia pentru vedere este sa ai maximum plus sau minus 3.

| MistarGoGu a răspuns:

Daca stai bine pe €-uri miopia se trateaza acum modern prin operatie cu LASER in mai putin de 30 minute TOATA procedura! 7-8 secunde ca laser-ul ala sa lucreze pe retina si sa corecteze problema! Informativ sub 1000 € toata distracția! Consult + operatie!

| MistarGoGu a răspuns:

Cauta pe Goagal " operatii laser miopie + orasul din care esti " si vezi Ce găsesti! Daca e doar + 4 sansele ca prin operatie sa scadă la 0.5 sunt MARI!

| Hkhtfcvhu a răspuns:

Uita-te pe site-ul M.A.I si o sa vezi cerintele de inscriere

| Teajut123SMR1 a răspuns:

Ia sa-l vad pe ala miop, fa rocada