| Bodale_Ady_1997 a întrebat:

Am o intrebare referitoare la trasferurile din politie.
Sa presupunem ca sunt la ordine publica si as vrea sa ma transfer la politia de frontiera. Se poate?
Daca da, cam cat de complicat este?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă locuiești în centrul țării, nu ai cum să justifici ce dorești.
Orice asemenea transfer se face în interesul serviciului, împreună cu nevoile dtale personale de viață, nu merge după preferințe.

| Laviniu67 a răspuns (pentru sadrian46):

Daca termin postliceala de pol de frontiera si provin dintr-un judet limitrof, pot cere apropierea de domiciliu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Faci cerere.