| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare legata de academia de politie. Ce sa aleg dintre politist (ordine publica) si polistit de frontiera si de ce? Ce beneficii si atributii au ei. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Tian44 a răspuns:

La poliție o să fie mai greu să intri, media e de 9 si examen greu aici o să poți merge pe criminalistică, circulatie, ordine publică, la frontieră o să te ocupi strict de trecerea unui punct de frontieră, dar la academie devi ofițer și o sa fi șef nu muncitor să zic așa

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Alege ce iti place. De ce, stii doar tu.

| JicaContra a răspuns:

La ordine publica ai ocazia la mult mai multa mita
si ocazia SA FVTI IN KUR MULT MAI MULTI AMARATI care nu se pot apara!