| nyoentox2002 a întrebat:

Ce parere aveti despre liceele tehnologice unde sunt si profile de liceu si de profesională?
Eu sunt in clasa a 12 la profil de liceu:Tehnician in activitati de comert(inseamna ca ma pot alege si cu liceul terminat si cu o meserie? Gen mai facem asa practica dar nu prea multă ca ăștea de la profesionala! Oare pot ajunge ceva bunicel fara bac in caz de nu il iau?
Multi imi spuneau:du-te la agro,du-te la agro,eu cred că la agro te alegi cu liceul terminat si atat ca acolo se face practică la sapat la vie etc chestii de agricultura)

La liceul meu tehnologic profilurile sunt:
De liceu:Tehnician in activitati de comerț,Organizator Banqueting(Turism si Alimentatie),Industrie textilă, Tehnician in intretinere si reparatii

De profesionala:Comerciant Vanzator,Ospatar-Bucatar,Textile, Mecanica, Pielărie,
Si cam astea sunt!
Voi ce parere aveți?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Voi ce parere aveți?" - dă-te peste cap și ia-ți bac-ul și nu te imbăta cu apă rece: "ma pot alege si cu liceul terminat si cu o meserie"